menu:  čalúnnictvo   zdravie   produkty   materiály   kontakt   
čalúnnictvo - opravy čalúnenia, výroba čalúneného nábytku, zdravie a vaše pohodlie
  blue kinglinks  orange kinglinks  red kinglinks  black kinglinks 
   

Čalúnnické materiály

kľakačka MOLITANY:

molitan N - štandardný typ, použitie - základná objemová zložka čalúnenia a matracov vo forme dosiek, pásov alebo tvarových dielov, tak samostatne. Najčastejšie používané typy: N1820, N2538, N3038.

molitan H - pre čalúnenie so zvýšeným odporom proti stlačeniu, použitie: spevňujúca vrstva na silnejšie namáhané miesta, alebo na miesta s vysokým dynamickým zaťažením. Najčastejšie používané typy: H2545.

molitan W - čalúnenie so zníženým odporom proti stlačeniu, použitie: zmäkčujúca vrstva pre sedací nábytok pre dosiahnutie optimálneho pocitu pohodlia a komfortu pri sedení. Najčastejšie používané typy: W2519, W3530.

molitan RE - lepená ľahčená PUR pena, spevňujúca, alebo nosná vrstva čalúnenia, sedacích častí a matracov, znižuje deformácie, alebo ako oddeľujúca vrstva na miestach, kde je čalúnenie spojené s konštrukciou nábytku. Využitie: ako výplňový materiál všade, kde je potreba vyplniť priestor alebo objem pružnou mäkkou hmotou.

Drť v podobe pravidelných a nepravidelnych tyčiniek slúži ako výplňový materiál do vankúšov a prikrývok, sedacích a operných častí čalúneného nábytku, pre obalovú techniku, pre akustické účely.

molitan S - špeciálne prevedenia používa sa v prevedení so zníženou horľavosťou pre akustické a tepelné izolácie. V kombinácii s textilným materiálom sa používa pre čalúnenie interiérov vozidiel, kde sa vhodne spájajú akustické a tepelno-izolačné vlastnosti s poddajnosťou a mäkkosťou.

molitan E - polyesterový typ, je určený pre výrobu púzdier a tvarových výplní slúžiacich na balenie výrobkov v elektrotechnickom alebo sklárskom priemysle. Vo forme pásov peny, alebo pásov textilu kašírovaného penou slúži pre obuvnícke a textilné firmy na výrobu vystielok, zateplovacích vložiek a zmäkčujúcich vrstiev obuvi a odevov. Pre čalúnnictvo nemá väčšie využitie.

príbuzné témy:
poťahové látky
zdravie a čalúnenie
zdravé sedenie - kľakačka
zdravý spánok - zdravotnný matracČalúnnictvo NAVOJ - čalúnnictvo - čalúnenie výroba a oprava, čalúnnictvo - zákazková malosériová výroba, čalúnenie, čalúnené výrobky a konštrukcie, oprava kostry, poradenstvo
 
© eRHá2 design 
taliansko